سازه های پنل خورشیدی LSF

سازه های پنل خورشیدی LSF

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده نیروگاه های تولید برق خورشیدی از نظر هزینه های تمام شده، زیبایی، استحکام و سرعت نصب، به خصوص در پروژه های مقیاس بزرگ، استراکچر یا سازه نگهدارنده پنل های خورشیدی می باشد. انتخاب و اجرای سازه های زیبا، مستحکم و در عین حال مقرون به صرفه جهت نصب و اجرای نیروگاه های خورشیدی، یکی از اساسی ترین مراحل طرح ریزی و اجرا در پروژه های انرژی خورشیدی است.

معمولا از دو روش کلی جهت نصب پنل های خورشیدی استفاده می کنند:

۱٫ پنل خورشیدی با پایه نگهدارنده ثابت: در این روش باید بهترین موقعیت قرارگیری پنل ها را مشخص نموده (که معمولاً در کشور ما رو به جنوب و با زاویه بین ۲۰ الی ۳۰ درجه بسته به منطقه جغرافیایی می باشد) و سپس پایه ها را در مکان مورد نظر ثابت می نمایند. این روش ارزانترین روش نصب پنل خورشیدی می باشد.

سازه های پنل خورشیدی LSF برای استفاده ثابت یکی از بهترین گزینه های استفاده می باشد

۲٫ پنل خورشیدی با پایه نگهدارنده متغییر : در این روش از استراکچرهایی استفاده می شود که قابلیت تغییر زاویه از حدود ۱۰ تا ۶۵ درجه را داشته باشند و با توجه به تغییر زاویه خورشید در فصول متفاوت سال بهترین حالت قرار گیری پنل را مشخص نموده و زاویه قرار گیری پنل را در همان حالت قرار می دهیم. پنل های خورشیدی LSF به دلیل سبکی قابلیت این جا به جایی را دارند و مورد استفاده می باشند ( در هنگام نصب باید تمهیدات لازم جهت جابه جایی اندیشیده شود)بازده این روش  نسبت به روش ثابت بیشتر است .

سازهLSF
پایه پنل خورشیدی LSF

در سازه نگه دارنده كه پنل ها بر روي آنها نصب مي شوند بايد به دو نكته اساسي توجه كرد:

۱٫ استقامت: سازه بايد علاوه بر قابليت تحمل وزن پنل خورشيدي، تحمل نيروي ناشي از وزش باد، زلزله و يخ را نيز داشته باشد. بنابراين براي طراحي يك سازه مناسب ابتدا بايد اطلاعات هواشناسي شامل قطر يخ و ميزان وزش باد را بدست آورد و نيروي ناشي از آنها را تخمين زد و سپس بر اساس آن سازه مناسب را طراحي نمود.

۲٫ جنس: جنس سازه بايد مناسب با شرايط محيطي و آب و هوايي باشد. استفاده از پنل خورشیدی سازهLSF یکی از بهترین سازه هابا مقاومت بالا در برار رطوبت و آفتاب می باشد

 

سازه LSF
سازه LSF

نكته بسيار مهم كه در اينجا بايد به آن اشاره نمود، اين است كه تمام اتصالات پيچ و مهره استفاده شده در سازه و ساير قسمت ها بايد از جنس استيل ضد زنگ باشد.انتخاب سازه LSF به دلیل روکش گالوانیز خود سازه و اتصالات آن  که مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و پوسیدگی دارد مورد توجه عموم میباشددیدگاهتان را بنویسید